Let’s Do It Romania! a anunțat că acțiunea de curățenie din data de 15 septembrie 2018, cu ocazia Zilei de Curățenie Națională, va fi anulată în orașul Pantelimon.
În urma confirmării prefecturilor a 3 județe de prezența focarelor pestei porcine africane, Let’s Do It Romania a anulat acțiunile de curățenie din județul ILFOV în localitățile: Tunari (Tunari, Dimieni), Stefanestii de Jos (Stefanestii de Jos, Stefanestii de Sus), Voluntari, Otopeni (Otopeni, Odaile), Dascalu (Dascalu, Creata, Runcu, Gagu), Afumati, Ganeasa (Ganeasa, Moara Domneasca, Cozieni, Sindrilita), Pantelimon, Dobroesti (Dobroesti, Fundeni), Glina (Catelu), Corbeanca (Petresti, Corbeanca), Balotesti (Balotesti, Saftica, Dumbraveni), Mogosoaia, Moara Vlasiei (Caciulati), Petrachioaia (Vanatori, Petrachioaia, Surlari); din  întreg județul Ialomița;  din județul Călărași în localitățile: Borcea, Perișoru, Constantin Brâncoveanu, Călărașii Vechi, Ștefan cel Mare, Unirea.