De Ziua Națională a României și cu ocazia împlinirii a 100 de ani de la Marea Unire, în orașul nostru va avea loc o ceremonie de comemorare a Eroilor Neamului. La festivitate vor participa oficialitățile orașului nostru, Asociația Națională a Cadrelor Militare din Romania – filiala Pantelimon și Armata Română – Garnizoana Ilfov. Acest eveniment este organizat de către Consiliul Local Pantelimon și Primăria Orașului Pantelimon.

De asemenea, un sobor de preoți din oraș va ține o slujbă Tedeum în cinstea memoriei celor care au plătit cu viața în luptă pentru neamul românesc. Ceremonia va începe la ora 10:30, în fața monumentului Eroilor Neamului, iar toți cei care doresc, pot participa la acest eveniment special.

Nu exista comentarii.

Spune-ne parerea ta

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.