Primăria orașului Pantelimon va organiza sâmbătă, 28 septembrie, de la ora 10:00 la sediul Direcției de Asistență Socială Pantelimon, o conferință cu acces gratuit. Conferința va pune în discuție alergia la ambrozie, o plantă al cărei polen este în această perioadă cel care provoacă cele mai multe reacții alergice la populația orașului nostru.

Despre combaterea simptomelor alrgiei va vorbi medicul Dr. Alergolog Cristina Daniel, iar despre situația legislativă și obligativitatea cetățenilor de a își curăța terenurile de această plantă, va discuta un reprezentant al primăriei.

Confirmarea prezenței la conferință se face telefonic la nr. 0754.071.844.

 

Nu exista comentarii.

Spune-ne parerea ta

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.