Cu ocazia Zilei Naționale a Curățeniei, sâmbătă, 15 septembrie, începând cu ora 8:00, Let’s Do it Romania, cu sprijinul Primăriei Orașului Pantelimon, organizează campania de strângere a deșeurilor în oraș.
Cetățenii orașului nostru care doresc să participe la acțiunea de curățenie sunt așteptați în incinta Policlinicii (str. Tudor Vladimirescu nr. 20), unde vor primi  mănuși de unica folosință, măști și saci menajeri.
Voluntarii care au participat în fiecare an la acțiunile noastre ”Orașul meu curat”, vor fi prezenți și sâmbătă!

Zonele de pe care se vor strânge deșeurile sunt: Str Pădurii, Str Cozieni, zona cuprinsă între DN3 până la Str. Cozieni, Sos. de Centură (de la Lac Cernica până la intersecția cu DN3), Sos. de Centură (zona Pădure – Gara Voluntari).

Din punct de vedere al utilajelor disponibile în ziua acțiunii, vor fi 3 mașini de ridicat deșeurile,  2 utilaje de încărcare, 2 persoane pentru manipularea deșeurilor. Adresa de stocare a deșeurilor va fi Str Tractorului nr. 2.

Acțiunea de curățenie se va desfășura până la ora 15:00.

Vă așteptăm cu drag pentru un Pantelimon mai curat!

Nu exista comentarii.

Spune-ne parerea ta

Your email address will not be published. Required fields are marked (*).

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.