Primăria orașului Pantelimon acționează pe toată raza orașului în urma condițiilor meteorologice anunțate. S-a intervenit pentru deszăpezire pe principalele artere și în plus s-a acționat și pentru combaterea poleiului.

Primarul Marian Ivan și Primăria orașului Pantelimon face un apel la toți cetățenii proprietari de autoturisme, ca în perioadele în care se anunță căderi însemnate de zăpadă, să parcheze corespunzător mașinile, pentru a permite utilajelor de deszăpezire să intervină pe toate străzile, în special pe cele cu sens unic.

Dacă cetățenii doresc să anunțe anumite dificultăți în desfășurarea acțiunii de deszăpezire, pot apela numărul de telefon 021.350.24.42 sau ne pot scrie pe e-mail, la secretariat@primariapantelimon.ro.