Consiliul Județean Ilfov, prin Serviciul Județean de Dezinsecție și Ecologizare Mediu Ilfov anunță că va efectua un tratament pentru combaterea insectelor de disconfort în perioada 25.06 – 3.07.2018.

Tramatentul se va efectua terestru, în interiorul localității, de-a lungul drumurilor județene și în alte zone de focar. Produsul folosit este toxic pentru albine, pești și alte organisme acvatice.

Produsul se numește K’OTHRINE PROFI 250 ec, face parte din categoria Biocide și este avizat de Ministerul Sănătății Publice în doza de 30 ml/ha.