Click to listen highlighted text!

Primăria Pantelimon, prin Direcția de Asistență Socială, are grijă de cei mai în vârstă și cei mai nevoiași oameni din oraș.
Campania ”Să ne respectăm seniorii” are ca scop ajutorarea persoanelor vârstnice din orașul nostru, cele cu venituri mici, aflate în situație de vulnerabilitate .
Totodată, pentru că avem o comunitate unită de oameni cu suflet mare, colegii din DAS s-au ocupat de atragerea și implicarea locuitorilor și agenților economici în acțiuni caritabile pentru seniorii sărmani ai orașului.

Efortul nu a fost în van, pentru că donațiile strânse au fost distribuite seniorilor noștri, cu venituri mici.

Totodată, Primăria Pantelimon, a fost alături de ei în perioada de urgență și continuă în cea de alertă, prin distribuirea pachetelor de alimente și produse de igienă, persoanelor cele mai vulnerabile în fața infectării cu noul coronavirus, adică acelora care au venituri foarte mici, ori nu au niciun venit și nu au pe nimeni alături.
De aceea, putem spune cu sufletul deschis că în Pantelimon niciun bătrân nu-i al nimănui, nimeni nu este lăsat singur la greu.

 

Click to listen highlighted text!