Consiliul Județean Ilfov, prin Serviciul de Dezinsecție și Ecologizare Mediu Ilfov, va efectua în perioada 24 – 30 iunie 2021 un tratament terestru pentru combaterea și distrugerea buruienii ambrozia, în zonele aflate în exteriorul localității, aliniamentele drumurilor județene și alte terenuri aflate în administrarea CJ Ilfov.

Acțiunea se va face prin pulverizare cu instalațiile montate pe autoutilitare, după ora 9:30, folosindu-se produsul CLINIC XPERT, în doză de 6 litri/ha.

PRODUSUL ESTE TOXIC PENTRU ALBINE, PEȘTI ȘI ORGANISME ACVATICE!